Володимирецький ЗЗСО І-ІІІ ст. №1

Меню сайту
Годинник
Міні - чат
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Життя сайту
Головна » Статті » Мої статті

Школярська не пунктуальність. Світовий досвід «боротьби» з причинами запізнень учнів на уроки

Школярська не пунктуальність. Світовий досвід  «боротьби»

з причинами запізнень учнів на уроки

      Проспав, затримався на перерві у крамниці чи заговорився з друзями – причин запізнень учнів на урок може бути безліч. Але як же тоді боротися з ними?Пропонуємо Вам ознайомитися з досвідом світових країн у «боротьбі» з цією освітньою проблемою та самим зробити висновок щодо ставлення до неї.

         Дос­від США. Там у деяких шко­лах вчителі не пускають до класу учнів, які запізнилися, на­томість відправляють їх у спе­ціальну кімнату, де можна читати книжки чи працювати за комп’ютером. У цій кімна­ті чекають на перерву всі уч­ні, що запізнилися, а з ними є педагог. Після закінчення уроку школярі повинні підій­ти до вчителя, на урок до яко­го спізнилися, і взяти домаш­нє завдання.

     Загалом же у світі правила щодо відвідування шкільних занять, а також спізнень ко­жен навчальний заклад вста­новлює самостійно.

      Наприклад, у Німеччині за запізнення учня можуть за­лишити після уроків на чер­гування - наприклад, для прибирання класу чи шкіль­ної території. У деяких шко­лах батьки повинні заплати­ти за непунктуальність дитини штраф - від 25 до 75 євро. До речі, якщо учень запізнився через затримку шкільного ав­тобуса, він за це не відповідає.

       У Фінляндії діє трикрокова система боротьби із спіз­неннями учнів. Перший крок -  виховна бесіда з школя­рем та його батьками. Якщо це не допомогло, дитина і далі не приходить на уроки вчас­но, вдаються до другого кро­ку - застосовують покарання за спізнення: школяра, при­міром, можуть залишати піс­ля уроків для виконання до­даткових учнівських завдань. Якщо ж і після цього дити­на систематично запізнюєть­ся, школяреві можуть заборо­нити відвідування закладу на певний час.

      У деяких школах Австрії за декілька спізнень дають жов­ту картку. Після другої жовтої -  червону. Інформацію про запізнення надсилають в ма­гістрат. Якщо школяр-іноземець отримує таку картку, він може мати проблеми з мігра­ційною службою. А австрійців у деяких випадках можуть на­віть відрахувати зі школи.

     У Нідерландах школярі від­робляють спізнення - напри­клад, прибирають клас. Про тих, хто систематично запіз­нюється або прогуляє уроки, школа може повідомити про­фільне міністерство. Тоді до­дому до учня завітає співро­бітник установи, щоби поба­чити хатні умови дитини. До речі, учнів, які запізнилися на контрольну роботу чи іспит, можуть не допустити до скла­дання роботи взагалі.

       Взято з газети «Експрес»

Мораль:  совість – внутрішній суддя людини!

Категорія: Мої статті | Додав: Vlad (20.04.2018)
Переглядів: 990 | Теги: на уроки, Володимирецька ЗОШ №1, Причини, запізнення | Рейтинг: 4.5/2
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
В очікуванні

До ПАСХИ

залишилось

.

Пошук

Друзі сайту








Погода

Погода в Україні

Національна дитяча лінія

Місце знаходження

Наверх
Автор сайту: Муравинець Вадим Сергійович © 2024
Безкоштовний хостинг uCoz