Шановні діти та батьки!
Адміністрація школи інформує про те, що в одному з дошкільних навчальних закладів ясла-садок комбінованого типу Рівненської області виявлено спалах кишкової інфекції “сальмонельозу”. На даний час діагноз підтверджено у семи дорослих та 11 дітей.
У зв’язку з цим наголошуємо на своєчасності повідомлення про нещасні випадки, з метою їх подальшого розслідування та обліку.
Для проведення профілактичної та роз'яснювальної роботи надсилаємо рекомендації та поради щодо роз’яснювальної роботи та профілактики кишкових інфекцій.
САЛЬМОНЕЛЬОЗ
Джерела інфекції:
- можуть бути тварини, птахи, люди, хворі на сальмонельоз або здорові бактеріоносії;
- нерідко інфікуються яйця птахів;
- тварини можуть виділяти збудника з сечею, калом, молоком, слиною, носовим слизом;
- механічним переносником сальмонел можуть бути мухи.
Інкубаційний період коливається від 2–6 годин до 2–3 днів.
Симптоми:
- спостерігається загальна слабкість, головний біль, розлади сну;
- з’являється біль у м’язах, підвищується температура;
- у наступні години приєднуються нудота, блювання, біль у животі.
Якщо не надати допомогу, розвивається інфекційно-токсичний шок.
Профілактика захворювань сальмонельозом та іншими гострими кишковими інфекціями дуже проста:
1. Не допустити попадання збудника захворювань в рот. А це елементарні вимоги до себе і оточуючих - мити ретельно руки з милом після відвідання вбиральні, перед вживанням їжі та її приготуванням.
2. Не споживайте продукти сумнівної якості та з закінченим терміном зберігання. Ретельно мийте овочі та фрукти проточною водою.
3. Не допускайте в житлове приміщення, особливо, де зберігаються продукти, залітання мух, які є рознощиками збудників захворювань.
4. Вбиральні утримуйте в чистоті, щільно закривайте двері. Навчайте дітей елементарним правилам особистої гігієни з раннього віку.
5. Сальмонела передається в основному через м’ясні продукти, яйця, особливо водоплавної птиці. А тому їх необхідно піддавати ретельній термічній обробці перед споживанням.
6. Не купуйте молочні, м’ясні продукти та інші на стихійних ринках,а також ті, які в торговельній мережі зберігаються без відповідного температурного режиму.
7. Звертайте особливу увагу на терміни зберігання продуктів.
8. Найбільшу небезпеку зараження становлять подрібнені м’ясні продукти, фарш та кулінарні вироби з нього. Не купуйте м’ясний фарш на ринках, особливо на прилеглій до них території.
Такі прості, практично безкоштовні заходи, допоможуть вберегтися від захворювань кишковими інфекціями.
Лікарі радять у випадках, коли болить шлунок, блювота, пронос, слабкість, підвищується температура, не займатися самолікуванням, а звернутися до фахівців.
|