Про нас пишуть. Урок "Громадянська освіта".
Людині за правило щоранку мити руки, обличчя, чистити зуби - це типова гігієна. У пору карантину захисна маска для обличчя - це безпека. А чому ми здебільшого нівелюємо значення медіабезпеки і медіагігієни?
Саме про ці речі розмовляла 16 березня з десятикласниками журналістка Людмила Босик, яка була запрошена вчителем суспільних дисциплін Світланою Дуляницькою на урок "Громадянської освіти". Помічницею у неї була випускниця нашої школи, а сьогодні студентка 3-го курсу КОГПА ім. Тараса Шевченка, Дарина Босик, майбутня фахівчиня-біолог.
Про те, як захистити себе в інтернет-просторі і чому є фальшивими емоції блогерів, розповідали школярам.
Адже насправді не всі знають, що Facebook та інші мережі використовують зібрані наші дані для реклами і заробітку, а маніпулятори — для «чорного піару», розпалювання ворожнечі або ж банального клікбейту (накрутки вподобайок). Загалом соцдослідження стверджує: 54% користувачів соцмереж порушують базові правила інформаційної гігієни. Більш як третина користувачів публікують маніпулятивні заголовки, 13% поширюють фейки, а 10% проходять тести, що крадуть дані. Проект "@Як не стати овочем в інтернеті" детально досліджує такі процеси.
Посередництвом публікацій у стилі стресу, страху, сенсації нами управляють... А лохотрони і шахрайство невмируще, поки ми будемо невігласами у інформсвіті.
Учні з неприхованою цікавістю слухали корисну та пізнавальну інформацію, ділилися своїми думками з приводу почутого. У підсумковій тест-анкеті частина з них навіть висловила інтерес до журналістики. Можливо, в майбутньому хтось обере собі саме цю професію.
Інформаційна служба школи
(інформація взята з сторінки Людмили Босик)
![](/Week/16/IMG-7e59e2c2d55abcd4ee190ff4f19d13a6.jpg)
![](/Week/16/IMG-7e59e2c2d55abcd4ee190ff4f19d13a7.jpg)
![](/Week/16/IMG-7e59e2c2d55abcd4ee190ff4f19d13a8.jpg) |