Володимирецький ЗЗСО І-ІІІ ст. №1

Меню сайту
Годинник
Міні - чат
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Життя сайту
Головна » Статті » Мої статті

Відбулося засідання кафедри вчителів початкових класів. Підсумки.

Відбулося засідання кафедри вчителів початкових класів. Підсумки.

     Сучасний світ надає безліч можливостей для навчання. Дійсно, існує багато корисних ресурсів, якими точно можуть скористатися вчителі для вдосконалення професійної майстерності та просто для загального розвитку. Серед них освітні серіали від Міністерства цифрової трансформації України, онлайн-конференції і вебінари від освітнього проєкту «На Урок» та корисні джерела для безкоштовного навчання, які радить Міністерство освіти і науки України.

     Ми прагнемо, аби засідання кафедри допомогло педагогам знайти дієві інструменти, підходи та натхнення задля розвитку критичного та креативного мислення дітей будь-якого віку. Хочемо стати  частиною спільноти вчителів, які відкриті для обміну досвідом і мають натхнення змінювати освіту на краще.

     Під час засідання кафедри вчителів початкових класів Інна Анатоліївна Бірюк провела панельну дискусію «Мислення логічне, креативне: нові виклики і нові умови», під час якої учителі пропонували власні творчі підходи для розв’язання різноманітних задач, та дійшли висновку, що у сьогоднішньому суспільстві здатність творити розцінюється вище за знання і уміння.

     Вчитель початкових класів Швець А.С. провела майстер-клас на тему «Застосування інструментів дизайн-мислення в початковій школі». Дизайн-мислення передбачає творчий спосіб вирішення завдань. Його використання в проектній та дослідній діяльності сприяє розвитку багатьох навичок, виступає результатом розвивального досвіду в процесі вирішення проблемного завдання. Застосування дизайн-мислення є найбільш прийнятним під час проектної діяльності учнів.

     Тюска Н.М. провела із вчителями практичне заняття «Дудлінг як ефективний засіб розвитку креативності учнів». Колеги створювали рисункові вправи «відключаючи мозок та включаючи душу». І кожен свій неперевершений штрих перетворили на шедевр. Вчителі дійшли висновку, що така техніка допомагає учням перезавантажити мозок та просто розслабитися, тримаючи себе у робочому тонусі.

     Практикум «Розвиваємо творчість та креативність за допомогою наборів LEGOEducation» провела Кравчук В.М. Вона зазначила, що саме в конструюванні діти можуть проявити себе як креативних особистостей, здатних знаходити нові незвичні підходи до вирішення нестандартних завдань. Систематичне використання LEGOEducation відкриває широкі горизонти для творчого розвитку не лише дитини, а й дорослого.

     Моніч М.А. провела методичний лекторій «ТРВЗ як інструмент розвитку критичного мислення та креативності учнів початкової школи». Прослухавши його, прийшли до висновку, що для розвитку критичного та креативного мислення учителю потрібно:

  • виділити час та забезпечити можливості для застосування прийомів ТРВЗ;
  • дозволити учням вільно розмірковувати та залучати їх до цього;
  • приймати різноманітні ідеї та думки;
  • забезпечити для дітей безризикове середовище, вільне  від насмішок;
  • висловити віру у здатність кожного учня нестандартно мислити;
  • цінувати критичні та креативні висловлювання учнів.

     Аукціон методичних ідей на тему: «Краш-тест ідей як засіб стимуляції критичного мислення» провела Піщик І. В. Вона розповіла, що краш-тести сприяють розбудові комунікацій в колективі, командотворенню, розвивають самостійність та дають дітям можливість висловловити свої емоції, навіть негативні.

     Друзь Л.В. поділилася досвідом роботи на тему «Креативне письмо як можливість для міжпредметної інтеграції». Вчителі дійшли висновку, що креатине письмо передбачає побудову тесту нестандартного жанру, ігноруючи вже існуючі норми письма. Саме свободу, яку цей метод, дозволяє зробити його не лише способом передати чи засвоїти матеріал, але й засобом вираження думок, розвиток творчого потенціалу учня. Креативне письмо дає нам можливість залучити навіть тих дітей, які до цього не були дуже творчими.

За дорученням педагогів досвідом роботи з Вами ділилася завідувачка кафедрою Тетяна Мельник.

Категорія: Мої статті | Додав: Vlad (27.10.2021)
Переглядів: 156 | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
В очікуванні

До ПАСХИ

залишилось

.

Пошук

Друзі сайту








Погода

Погода в Україні

Національна дитяча лінія

Місце знаходження

Наверх
Автор сайту: Муравинець Вадим Сергійович © 2025
Безкоштовний хостинг uCoz