У складних умовах сучасного суспільства питання морального розвитку дітей є дуже гострим. Моральна основа – це стрижень, на який повинен нанизуватися будь-який прояв людської життєдіяльності. Потреба у спілкуванні, сором, совість, турбота про ближнього, почуття жалю, емпатія, відраза до насильства – без таких моральних норм ніяке суспільство не може існувати й розвиватися. Тому, вже кілька років поспіль залучаючи учнів нашої школи до участі в двомісячнику «Співучасть у долі дитини», ми мали на меті навчити дітей усвідомлювати та вміти виявляти почуття любові, добра, поваги до оточуючих, розвивати емпатію, дбайливе, доброзичливе ставлення до інших людей, навчити розуміти цінності свого життя та життя інших людей, спонукати учнів до моральних переживань щодо оточуючих.
З-поміж різноманітних проявів добра чи не найпереконливішим є милосердя. Милосердя і доброта – два крила, на яких тримається людство. Милосердною називають людину готову прийти на допомогу іншим, сповнену доброти та чуйності. Доброта, милосердя – багатоликі. Потреба в них – повсякчас. Навіть тоді, коли немає біди. Приміром, у християнському віровченні обов'язком кожної людини визначено такі милосердні вчинки: голодного нагодувати, спраглого напоїти, голого, роздягнутого одягнути, подорожнього прийняти й нагодувати, недужого та ув'язненого відвідати, померлого поховати.
Отже, милосердя — це діяльне добро, яке виявляється у наших вчинках. Воно є втіленням високої любові до ближніх. Учні нашої школи відгукнулися на заклик про допомогу своїм однокласникам, зібрали кошти на проведення операцій та підтримку їхнього здоров’я. Ми щиро зичимо їм як найшвидшого одужання.
Бути людиною – не дуже просто,
Бути людиною – геройство в наші дні.
Устати й рикнути з трибуни і з помосту:
О люди, залишайтесь людьми!
|