Володимирецький ЗЗСО І-ІІІ ст. №1

Меню сайту
Годинник
Міні - чат
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Життя сайту
Головна » Статті » Мої статті

Соціальний експеримент 11-Б класу

Соціальний експеримент 11-Б класу

      11 квітня учні 11-Б класу проводили соціолого-політичне дослідження серед жителів Володимирця за допомогою анкети «Мій Володимирець». Було опитано більше 70 осіб різного віку, не молодше 16 років. Питання стосувалися не тільки тих змін, що торкнулися Володимирця, а й тих, що тільки збираються ввести.

      Респонденти висловлювали своє ставлення до проведених в Україні реформ. Думки коливалися від різко негативних чи нейтральних до позитивних, що супроводжувалися підтримкою наміченого шляху. На жаль, деякі з опитуваних не змогли навіть назвати реформи, що так чи інакше вплинули на їхнє життя. Найчастіше це були люди від 45 років, які ставилися до змін в суспільстві насторожено, скептично і навіть дещо вороже.

      Адміністративна, медична, освітня та пенсійна реформи так чи інакше впливають на життя кожного громадянина, і результати цих змін вже доволі помітні не тільки на прикладі того, як змінився Володимирець, а й мешканці нашого містечка. Хоча жителі їх вперто не помічають, що знову ж таки не дало можливості респондентам висловити власну думку щодо цих перетворень. Нова брущатка на вулицях, клумби та інші оновлення зовнішнього вигляду містечка є результатом тієї ж адміністративної реформи, що мала на меті децентралізацію всієї України. Хоча більшість жителів все ж позитивно ставляться до змін, що відбуваються у Володимирці.

      На основі нашого дослідження можна стверджувати, що більшість жителів нашого містечка не довіряють місцевій владі. Такі твердження респонденти обґрунтовували безпорадністю влади маленького населеного пункту перед наказами вищих органів.

      Також ми не могли не зачепити питання, яке на слуху у всього Володимирця – запровадження програми «Безпечне місто», яка передбачає встановлення камер відеоспостереження на виїздах з містечка та в особливо людних місцях. Програма дозволить чітко фіксувати номери автомобілів та обличчя правопорушників, що значно полегшить процес притягнення їх до відповідальності. Серед наших опитуваних знайшлося чимало прихильників таких перетворень, адже вони вважають Володимирець не надто безпечним містом для проживання. За допомогою цієї системи жителі сподіваються зробити містечко безпечнішим. Хоча й були ті, хто негативно ставився до таких новацій, спираючись на побоювання щодо постійного відстеження їхнього пересування.

       Наступним пунктом ми запропонували опитуваним розділити сто балів між такими критеріями: медицина, освіта, безпека, інфраструктура та місцеве самоврядування. Калькулятивно ми визначили, яка з наведених сфер життя влаштовує громадян найбільше. Попри результати попереднього пункту, критерій «безпека» був розцінений далеко не найнижче: 19 балів зі ста. На результати вплинула та ж програма «Безпечне місто». Найбільш якісними виявилися послуги, які надає сфера медицини, що отримала чверть всіх балів – 25\100. Далі цілком прийнятним, на думку опитуваних, є рівень освіти, що надається у Володимирці – 23\100. Найнижче балів отримали інфраструктура та місцеве самоврядування 17 та 16 балів відповідно. Бали за інфраструктуру були занижені за нерозвинену промисловість і велику кількість напівзруйнованих будівель. Найменшу кількість балів отримало місцеве самоврядування, адже респонденти не помічають результатів його діяльності.

       Але ми вирішили на цьому не зупинятися і задати провокаційне питання: «Чи платите Ви податки?». Більшість відповіли беззаперечно «так». Тому ми вирішили запитати на що ж повинні йти ці податки, яких змін не вистачає Володимирцю та як їх втілити? Як виявилося основними проблемами нашого містечка, як і  всієї України є корупція та погані дороги. Молодь здебільшого нарікала на відсутність розважальних закладів на кшталт кінотеатру. А літні люди зазвичай скаржилися на високі податки та низькі пенсії, що влада Володимирця не в силах виправити.

      Фінальним питання стало присвоєння нагороди «Гордість міста», яку могли отримати як фізичні,  так і юридичні особи. Безумовним фаворитом став меценат М`ялик Віктор Ничипорович, з чиєю допомогою наше містечко перетворилося в рай для дітей: дитячі майданчики та оновлення вікон у школах дало змогу дітям вчитися з комфортом, а дошкільнятам проводити дозвілля на майданчиках.  Не лишився без уваги і селищний голова Володимирця – Осмолович Олександр Григорович. Багато вдячних пацієнтів віддали перевагу лікарям: хірургу Гудзю Олександру Іллічу та сімейному лікарю Підвишеннній Ользі Сергіївні. Серед юридичних осіб нагороди заслуговують, на думку наших респондентів, КЗ «Володимирецька центральна лікарня» та магазин «Інтертех».

      На основі проведеного нами дослідження можна зробити висновки, що Володимирець далеко не ідеальне місце для життя: ми маємо багато проблем, але нам, безумовно, є чим пишатися. Багато людей вдячні меценатам та організаціям, що допомагають містечку стати кращим, а людям жити комфортніше. Ми дякуємо їм і вручаємо нагороду «Гордість міста». Нам є до чого прагнути, але за підтримки таких людей, змінивши скептицизм на надію, покращивши обізнаність в питаннях, що безпосередньо впливають на наше життя, ми зможемо перетворити Володимирець та й всю Україну на місце, де жити добре, комфортно та безпечно.

Категорія: Мої статті | Додав: Vlad (02.05.2018)
Переглядів: 457 | Теги: Соціальний, експеримент, 11 клас, Володимирецька ЗОШ №1 | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
В очікуванні

До ПАСХИ

залишилось

.

Пошук

Друзі сайту








Погода

Погода в Україні

Національна дитяча лінія

Місце знаходження

Наверх
Автор сайту: Муравинець Вадим Сергійович © 2024
Безкоштовний хостинг uCoz